Aktualności

W tym roku przypada okrągła, 100 rocznica Bitwy Warszawskiej. Obchody tego wydarzenia odbędą się tradycyjnie 15 sierpnia, a w Tarnowie zapraszają na nie: prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela oraz prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz.

100 lat temu, 24 lipca 1920 r., został powołany Rząd Obrony Narodowej Wincentego Witosa, jeden z najdłużej sprawujących władzę gabinetów II RP. Historycy oceniają, że rząd ten ocalił Polskę od zagłady. Ten wyjątkowy okres w historii Polski przybliżą uczestnicy webinarium pt. 100 lecie Rządu Obrony Narodowej - rola i znaczenie Wincentego Witosa w...

Świąteczne spotkania z rodziną i bliskimi zawsze łączyły nas Polaków. Wspólnie z Pauliną i Zosią życzymy Wam, abyśmy w święta Bożego Narodzenia odnaleźli się na nowo jako wspólnota, by polityka przestała nas dzielić przy świątecznych stołach. Dobrych, wesołych Świąt, Kochani!

11 listopada podobnie jak w całym kraju, także i w Tarnowie, mieście, które jako pierwsze na ziemiach polskich odzyskało niepodległość, obchodzona była 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 3 listopada 2019 r. w Wierzchosławicach koło Tarnowa odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Naczelnej PSL. W jego trakcie Kosiniak-Kamysz odniósł się do zbliżających się wyborów prezydenckich.